Eva Štěpánková

Zakladatelka kosmetické firmy Ryor

Ing. Eva Štěpánková vystudovala Vysokou školu chemicko-technologickou v Praze. První 4 roky po škole pracovala v různých oborech s chemickým zaměřením, v roce 1971 nastoupila do Ústavu lékařské kosmetiky, kde se začala více specializovat na výrobu a vývoj kosmetiky. Po 17 letech v roce 1988 odešla na mateřskou dovolenou, během této doby se aktivně zapojovala do vývoje produktů pro Státní statek Praha –západ, z nichž jeden získal ocenění Ministerstva průmyslu.

V roce 1991 po ukončení mateřské dovolené se rozhodla, že své nápady už nebude prodávat jiným institucím a založila firmu ve svém rodinném domku. V roce 1988 po sametové revoluci, kdy začala být možnost v České republice podnikat, začaly vznikat odborné školy zaměřené na výuku kosmetiček a vznikalo mnoho nových kosmetických salonů. Právě proto se firma RYOR zaměřila nejprve na výrobu produktů pro profesionály, až o rok později spatřily světlo světa i kosmetické produkty pro maloobchodní síť. Postupem času se firma rozrůstala více a více, z firmy, která začínala ve dvou zaměstnancích se postupně stala firma, která má v současné době kolem 80 zaměstnanců.

Paní Štěpánková získala řadu ocenění, jako například „Vedoucí podnikatelka světa“ americkou společností The Start Group v roce 2000, „Žena roku 2006“ (Woman of the Year 2006) v kategorii Obchod a podnikání, PRAGUE Leaders Magazíne Woman a „Marketér roku 2007“ od České marketingové společnosti. Několikrát byla vyhodnocena jako jedna z 25 nejvlivnějších žen českého byznysu v anketě „Top 25 žen českého byznysu“ Hospodářských novin.

AUDIO rozhovor z archivu Country radia s Evou Štěpánkovou si poslechněte ZDE.

Partneři

 
Loga 16.3.2018