Roman Kufa

plastický chirurg, vedoucí lékař Perfect Clinic a oddělení plastické chirurgie FN Motol

MUDr. Roman Kufa je od roku 2012 vedoucím lékařem plastické chirurgie ve Fakultní nemocnici Motol a od jejího založení stojí v čele kliniky plastické chirurgie Perfect Clinic, která sídlí v Praze a v roce 2011 na podzim otevřela svou pobočku i v Liberci a v roce 2014 pak v Brně.

V roce 2011 získal doktor Kufa titul soudního znalce v oboru plastické chirurgie. Absolvoval dlouhodobou stáž ve Velké Británii, Austrálii a pracoval jako plastický chirurg v Německu. Je spoluautorem knihy Plastická chirurgie krok za krokem, vydané v r. 2003.

Je držitelem licence České lékařské komory v oboru plastické chirurgie, je členem lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně v oboru plastické chirurgie, estetické chirurgie a chirurgie ruky,současně je členem The International Confederation for Plastic Reconstructive and Aesthetic Surgery(IPR AS) a členem The International Society of Aesthetic Plastic Surgery (ISAPS) a je také jedním z plastických chirurgů, kteří v ČR úspěšně provádí rekonstrukce prsu u žen, které v souvislosti s onkologickým onemocněním utrpěly jeho ztrátu. Specializuje se na estetickou chirurgii, mikrochirurgii a problematiku rekonstrukce prsu po jeho odstranění.

Je členem speciálně sestaveného týmu motolské nemocnice, který poprvé v ČR provedl v roce 2011 operaci tzv. Moebiova syndromu.

O své práci:

„Práce mně baví, protože je kreativní a každá operace je jedinečná, v něčem jiná. V plastické chirurgii se uplatní představivost, estetické cítění, kreativita a to je to, co mě baví. Operací je možné změnit vzhled pacienta, ale také zasáhnout do jeho psychiky, zbavit ho komplexů a pomoci zvednout sebevědomí. To vše má smysl a dodává uspokojení z práce, kterou můžu navíc realizovat ve výborném kolektivu a kterou se snažím dělat co nejlépe.“

O sobě:

„Vážím si svých přátel, dobrých lidí kolem sebe, mám rád svoje koníčky, a to hlavně sport, který je pro mě zároveň relax. V zimě lyže a běžky, v létě triatlon, plavání, běh, cyklistika, windsurfing, tenis či volejbal. Jelikož jsem původně chtěl studovat architekturu, maluji, vyřezávám ze dřeva a baví mě práce rukama. Také moc rád cestuji – teď už se dvěma dcerkami – a nejlepší dovolená je pro mě nesedět na jednom místě, ale cestovat po pobřeží, poznávat nová místa a surfovat.“

Partneři

 
Loga 16.3.2018