Nominujte hosta

Pokud Vám tu někdo chybí, napište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Těšíme se na Vaše návrhy!

Michal Horáček

F Michal Horacek

Textař, básník, publicista, spisovatel a antropolog

Program: Životní restart, 8. 3. 2016 11:15 - 12:00

V roce 1970 byl přijat na Fakultu sociálních věd a publicistiky UK, na přímý zásah StB byl však po sedmi semestrech vyloučen. Po propuštění z vazby se živil například jako plavčík či umývač nádobí. Navzdory zákazu publikování v Československu zahájil roku 1977 svou žurnalistickou dráhu; stává se korespondentem časopisů v Austrálii, Velké Británii a zejména v USA, kde roku 1982 získává cenu novinářskou cenu. Na jejím základě získává stipendium na Macalester College v Saint Paul, Minnesota, a v rámci programu American Studies tam studuje po většinu roku 1984.

Číst dál: Michal Horáček

Helena Suková

BB Helena Sukova

Tenistka a psycholožka

Program: Životní restart, 8. 3. 2016 11:15 - 12:00

Helena Suková je jednou z nejúspěšnějších tenistek v československé historii. V roce 1985 byla podle světového žebříčku úspěšnosti na čtvrtém místě ve dvouhře a o pět let později byla jedničkou ve čtyřhře. Má na kontě ohromné množství úspěchů, je držitelkou čtrnácti Grand Slamů: devíti v ženské čtyřhře (vyhrála všechny čtyři turnaje) a pěti ve smíšené čtyřhře, čtyřnásobná finalistka dvouhry na grandslamových turnajích, vítězka Turnaje mistryň ve čtyřhře a finalistka z dvouhry. Na okruhu WTA získala deset titulů ve dvouhře a šedesát devět ve čtyřhře...

Číst dál: Helena Suková

Kateřina Vacková

Katerina Vackova

Zakladatelka neziskové organizace Loono

Program: #prsakoule, 8. 3. 2016 14:15 - 15:00 

Kateřina Vacková je studentkou medicíny a zakladatelkou neziskové organizace Loono, která vzdělává veřejnost v oblasti prevence onkologických a kardiovaskulárních onemocnění. Se svým týmem, který dnes čítá bezmála patnáct mediků, vyškolila na vzdělávacích workshopech v rámci #prsakoule kampaně již více než 5 000 lidí.

Číst dál: Kateřina Vacková

Jiřina Šiklová

jirina siklova

Česká socioložka a publicistka

Program: Síla ženy, 8. 3. 2016 15:15 - 16:00

Vystudovala historii a filosofii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Spoluzakládala Katedru sociologie FF UK, kde se zabývala problematikou mládeže a studentského hnutí. Po propuštění z univerzity pracovala jako uklízečka a sociální pracovnice na geriatrickém oddělení Thomayerovy nemocnice v Praze, kde se podílela na výzkumu, avšak bez možnosti publikovat pod svým jménem.

Číst dál: Jiřina Šiklová

Partneři

 
Partneři VŽ prosinec