Halina Pawlowská

A Halina Pawlowska

Spisovatelka

Program: Kdy je žena "zralá"? 8. 3. 2016 9:15 - 10:00

Je nejznámější a nejčtenější současnou českou spisovatelkou. Napsala 23 knih (přeloženy byly do 6 jazyků), obdržela celou řadu českých i slovenských vydavatelských cen. V současnosti vyhledává zajímavé autory pro největší české vydavatelství Albatros media. Založila deník Metropolitan a 3 úspěšné společenské časopisy Story, Šťastný Jim a Glanc, se kterým stále spolupracuje.

Je autorkou asi 40 televizních komedií, tří seriálů (roční seriál pro ČT Malé dějiny jedné rodiny, v německé koprodukci pro RTL Bubo a Bobo, pro televizi Prima - sitcom O mé rodině a jiných mrtvolách) a 4 celovečerní filmy. Za scénář k filmu Díky za každé nové ráno obdržela Českého lva a její scénář zvítězil v celosvětové soutěži o nejlepší postsocialistický scénář vyhlášené nadací Sundance Roberta Redforda. Scénář k filmu Vrať se do hrobu vyhrál v soutěži o nejlepší československý scénář v roce 1990.

Krátké video přinášející postřeh režiséra Víta Karase z natáčení pořadu Tajemství rodu Haliny Pawlowské z archivu České televize můžete shlédnout ZDE.

Partneři

 
Partneři 2019 VŽ