Osmany Laffita

B Osmany Laffita

Módní návrhář

Program: Jak se obléci do práce, 8. 3. 2016 11:15 - 12:00

Osmany Rodriguez Laffita, kubánský couturier žijící v České republice, studoval na prestižní umělecké akademii San Alejandro ve svém rodném městě Havaně. Po úspěšném absolvování školy pracoval jako redaktor kubánského módního časopisu. Během 90. let sbíral zkušenosti u tak proslulých domů jako Versace či Kenzo. V září roku 1999 začal dráhu módního návrháře se svou vlastní značkou Osmany Laffita Couture.

Letmá prohlídka Osmanyho návrhů odhaluje oslnivý, ženský, provokativní a smyslný styl, který svědčí o jeho přirozené nevázanosti. Rozumí a respektuje ženské tělo, které je vždy skutečnou hvězdou jeho kolekcí.

Návrhář si libuje v náročných materiálech, ze kterých vytváří inovativní oblečení s drobnou dávkou nostalgie a připomenutím velkých klasiků. Móda od Osmanyho Laffity je určena pro ženy vyhledávající eleganci, které se nebojí vystoupit z davu a chtějí se oblékat kreativně. Osmany je uveden v Who is Who (Kdo je kdo) 21. století za své zásluhy na poli české módy, a také je pověřeným Kolonelem Kentucky guvernérem státu Kentucky. Osmany prezentuje své kolekce v Paříži, New Yorku a Miami. Prestižní módní magazín Vogue En Español ho vyznamenal prestižním oceněním nejlepšího návrháře „Designer’s Choice Award“.

Neustále se rozrůstající couture řada zahrnuje v dnešní době také pánskou řadu, kolekce bot pro dámy i pány, šperky a diamanty, kolekci optických a slunečních brýlí, a v neposlední řadě také skleničky z českého krystalu a další doplňky do domácnosti. Osmanyho seznam klientů zahrnuje slavné osobnosti, topmodelky i členy královských rodin. Ivana Trump, Dagmar Havlová, Její královská výsost princezna Ubol Ratana z Thajska a mnoho dalších zvučných jmen z celého světa se nachází na dlouhém seznamu Osmanyho klientely.

Pořad 13. komnata Osmanyho Laffity z archivu České televize můžete shlédnout ZDE.

Partneři

 
Partneři 2019 VŽ