Kateřina Vacková

Katerina Vackova

Zakladatelka neziskové organizace Loono

Program: #prsakoule, 8. 3. 2016 14:15 - 15:00 

Kateřina Vacková je studentkou medicíny a zakladatelkou neziskové organizace Loono, která vzdělává veřejnost v oblasti prevence onkologických a kardiovaskulárních onemocnění. Se svým týmem, který dnes čítá bezmála patnáct mediků, vyškolila na vzdělávacích workshopech v rámci #prsakoule kampaně již více než 5 000 lidí.

Kateřina studuje 6. ročník Všeobecného lékařství na 1. lékařské fakultě UK v Praze. Její budoucí specializací je obor gynekologie a porodnictví. Baví ji učit se od zahraničních lékařů, proto nyní stážuje coby mladší lékařka na porodnici v Allgemeines Krankenhaus der Stadt Wien a v příštích měsících ji čeká stáž v Portu a ve Frankurtu. Jejím snem je vybudovat vlastní gynekologicko-porodnickou kliniku, která poskytne ženám veškerý možný komfort.                                   

Zmíněnou neziskovou organizaci Loono založila po vlastní zkušenosti s rakovinou, kterou onemocněla ve 22 letech. „Do dnešního dne se nám ozvalo 21 lidí, kteří si díky nám objevili rakovinu včas, což je pro mě obrovským zadostiučiněním. Přeci jen to byly dva roky tvrdé práce na kampaních a vzdělávacích workshopech,“ říká. Jejím snem je přeměnit Loono v nadační fond, který bude podporovat mladé lidi v projektech týkajících se prevence a zdraví obecně. 

V souvislosti s kampaní #prsakoule byla hostem DVTV, Show Jana Krause, vidět ji můžete i v únorovém čísle časopisu Forbes, který si ji vybral jako jednu z osobností každoročního žebříčku 30 pod 30.

Kateřinino vystoupení v Show Jana Krause najdete zde.

Na TEDx Prague Women zde.

Partneři

 
Partneři 2019 VŽ