Petra Janíčková

Petra Janíčková ořez

Koučka, lektorka a zakladatelka festivalu VŠEM ŽENÁM

Program: Jak jsem se „odsebekoučovala“ na životní cestu do PERU?

Vystudovala jsem ekonomiku a mediální studia, které mi daly pouze tituly, nikoliv ale životní zkušenosti, ani životní moudrost. Několik let jsem cestovala, pracovala a žila v zahraničí. Naučila jsem se samostatnosti a jazykům. Ukončení pracovního poměru z nadbytečnosti mi dalo v životě pochopení, že ne vždy můžu vyhrát, že někdy prostě je diplomatičtější ustoupit a přijmout porážku. Korporátní život top manažerky ve mně umocnil složku výkonovou, „efektivní“, „nenahraditelnou“ , rychlostní a číselnou. Utlumil ve mně ženskost, kreativitu, intuici, lidskost a autentičnost. Věta mého kouče „Petra, don´t be so „fucking“ serious“ mi pozměnila život. Už 11 let se neberu vážně.

Odvaha odejít z top manažerského „jistého“ místa, ze sociálního postavení a společenských výhod s krásným platem mi otevřela cestu k sobě.

Založení firmy v 8. měsíci těhotenství, rozjetí festivalu VŠEM ŽENÁM, projektu pro podnikatelky INICIOPROŽENY či flexi portálu PRACEZENY mi ukázalo, že jsem schopná dotáhnout vize k realizaci. Nečekaný bolestivý odchod mého ex-partnera v době porodu mě naučil „přežít“, postarat se o sebe a dítě a následně mi otevřel několikaleté poznání a hledání sebe samotné.

Pochopila jsem, jakou radost znamená dávat. Můj synek mě naučil lásce, empatii a doteku. Začala jsem se znovu smát. Následné zdravotní problémy mě přiměly život zpomalit a odpustit si. Nekonečná samota ve mně otevřela znovu obrovskou touhu žít, ale jinak, prostě ŽIVOT ŽÍT a mít se ráda. Nalezení sebe samotné mi přivábilo do života mého milovaného muže, se kterým jsem pochopila, co to znamená souznění duší a milovat. Až díky životním ztrátám a útrapám jsem si začala vážit toho, čeho jsem v životě dosáhla. Za nedostatek času děkuji, zprioritizovala jsem si priority. Jsem neviditelná…

Životní cesta do Peru za hledáním svého hlubšího já, bytí tady a teď, a trávení času s rodinou ve mně posílily odvahu. Oběti, jež mou životní cestu doprovázely, se mi skrze dary vracely a vracejí.

A co dělám nyní? Věnuji se tomu, co mě naplňuje a v čem jsem výjimečná. Koučuji klienty, kteří často hledají smysl v životě a ptají se sami sebe „Kdo jsem a jaké je mé životní poslání“. Koučuji klienty, kteří mnohdy prožívají „kousek z mé cesty“. Koučuji ženy, které jsou v životě v bodě, kdy chtějí v sobě své ženství znovu nalézt. Provádím klienty hlubokými transformačními rituály a sama lektoruji téma sebe koučování. A poslední dobou pracuji hodně zase na sobě, studuji ve světě a se svým mužem chystáme roční rozvojový program, jehož techniky a praxi jsme sesbírali a studovali právě po světě.

 

 

Partneři

 
Partneři 2019 VŽ