Kateřina Kadlecová

usspa Katerina Kadlecova ořez

Spolumajitelka a ředitelka rodinné firmy, USSPA, s.r.o.

Program: Vůle a byznys

Kateřina Kadlecová stojí v čele rodinné společnosti USSPA, prvního českého výrobce vířivek a swim spa. Firmu od roku 1995 budoval její otec Ing. Petr Kolář. Nápad na předmět podnikání přivezla Kateřina z ročního výměnného pobytu na střední škole v USA, už během studií na vysoké škole ve firmě pomáhala společně se svým budoucím manželem Janem Kadlecem. Když po absolutoriu nastoupili do firmy, měla Kateřina na starosti marketing a komunikaci, spoluvytvářela strategie rozvoje a postupně plně přebrala směřování značky. V roce 2011 došlo ke generační obměně ve vedení společnosti, které přešlo z otce na dceru.

USSPA je lídrem domácího trhu, řadí se mezi nejvlivnější evropské výrobce spa, své produkty vyváží do 20 zemí a ve Španělsku má dceřinou společnost. Z celosvětového hlediska má ve svém oboru respekt pro výjimečnou kvalitu, design, inovace a profesionalitu, což potvrzují i certifikace a řada prestižních mezinárodních ocenění včetně „Oskara“ za design Red Dot Design Award. Sama Kateřina Kadlecová je držitelkou několika ocenění, jako například Mladý manažerský talent udělený národní komisí v soutěži Manažer roku 2016.

Kromě práce, mezi nejmilejší koníčky Kateřiny Kadlecové patří sport, ať už je to tenis, který v dětství hrála závodně, nebo golf a lyžování. Hlavní ale zůstává rodinný život, nerozlučně spojený s životem firmy, a především péče o desetiletého syna Alberta. Kateřina se svým týmem učí lidi odpočívat a také ona si ráda vychutnává blahodárné účinky spa, má ráda bublinky všeho druhu, dobré jídlo, cestování a užívá si setkávání se současným designem a architekturou.


Kdo Vás osobně v životě nejvíce inspiroval? Nejspíš táta, a to v oblasti práce a cílevědomosti. Trénoval mě, když jsem hrála tenis. Tato zkušenost mi také dala hodně i do pracovního života. Maminka zase v té zásadní lidské rovině. V tom, že vztahy a rodina jsou nejdůležitější, že život bez vzájemného respektu a lásky není plnohodnotný.

Proč je nutné pracovat na svém osobním rozvoji? Přijde mi to zcela přirozené. Nemusí to být ani vědomá činnost. Základem je být otevření k tomu, co a s kým prožíváme, a vytěžit ze zkušeností. Svět se vyvíjí a my s ním.

Máte vlastní zkušenost se slaďováním práce a rodiny? Rozhodně a hned v několika rovinách. Jsem matka 10letého syna, s manželem vedeme společně firmu, takže sdílíme lože i kancelář. Navíc jsme rodinná firma, kde působí sestra s jejím manželem a do roku 2011 firmu budoval můj táta za spolupráce maminky. U nás firma a rodina jedno jest.

Co byste přála ženám, aby si z festivalu VŠEM ŽENÁM odnesly? Rozhodně to, že nejsme žádný ohrožený druh nebo diskriminovaná menšina, všechno je v našich rukou. Jsme silné přesně tak, jak je potřeba. Jakou cestu si ve svém životě vybereme, je jen na nás. Kariéra je pouze jednou z nich.

Jaké je Vaše osobní motto? Je důležité mít velké sny a odvážné cíle, ale zároveň se u toho špičkami dotýkat země.

Partneři

 
Partneři 2019 VŽ