Veronika Hurdová

Veronika Hurdová ořez

Spisovatelka, autorka blogu Krkavčí matka

Program: TAO ŽIVOTA

Aniž by v tom byl záměr, jdu celý život mimo hlavní proud. Narozdíl od svého 15letého já se za to dnes už nestydím.

Mám víc dětí než rukou. Gréta, Marián a Janek se jmenují. Ty děti, ne ruce.

Když děti spí, píšu blog a FB Krkavčí matka. A protože jsou všichni tři dobří spáči po mamince, napsala jsem po nocích ještě 10 KNÍŽEK pro dospěláky i pro děti.

Miluju les, nohy v teple a mého muže Honzu, který na mě čeká v nebi. Děsí mě pobytové zájezdy, snahy o škatulkování a nesmířliví lidé se zavřenými hlavami.

 

Motto: Vrátit se k sobě


Rozhovor s Veronikou Hurdovou:

Kdo Vás osobně v životě nejvíce inspiroval? Můj muž, který ve mně jako první uviděl a podpořil ženu, kterou doopravdy jsem.

Proč je nutné pracovat na svém osobním rozvoji? Nemyslím si, že je to nutné. Existují lidé, kteří naplní svou existenci jen tím, že žijí svůj život skromně, v souladu se sebou a ve službě druhým. Nemyslím si ani, že je potřeba na seberozvoji "pracovat". Já třeba na seberozvoji "nepracuji". Nechávám přes sebe jen všechno téct, jsem věcem otevřená a jako vedlejší produkt toho se mi občas odkryje kousek mne samotné nebo světa kolem mě. Není v tom žádné lopocení, ani snaha.

Máte vlastní zkušenost se slaďováním práce a rodiny? Ano. Velmi mi to srovnalo priority. Čas s dětmi je pro mě nejdůležitější. Čas bez dětí, který můžu věnovat svému podnikání, je mou nejdražší komoditou. Nutí mě to pečlivě si vybírat projekty, do kterých se pustím.

Co byste přála ženám, aby si z festivalu VŠEM ŽENÁM odnesly? Úsměv na tváři. Zní to jako klišé, ale podle mě je jen málo důležitějších věcí v životě člověka.

Partneři

 
Partneři 2019 VŽ