Martina Březinová

Bývala generální ředitelka SODEXO Pass Česká republika a.s.

Věřím, že jedním z poslání každého leadera je sdílet své úspěchy, zkušenosti a pomáhat ostatním v jejich růstu. Já sama jsem v začátcích své kariéry měla kolem sebe formální i neformální mentory, kteří mi dodali odvahu a pomohli mi překonat překážky. Jako žena a především máma malého syna Viktora vím, jak náročné je skloubit osobní a pracovní život a obstát. Jsem proto ráda, že i já můžu stejným způsobem pomoci ostatním ženám a přispět tak k jejich osobnímu úspěchu.

Martina Březinová je bývalá generální ředitelka Sodexo Benefity, v Sodexo působí od roku 2006, dříve pracovala v v PricewaterhouseCoopers Audit či v Telefonica O2 Czech Republic. Absolvovala ekonomickou fakultu na Slezské univerzitě v Karviné a po škole začala pracovat v auditorské profesi a složila zkoušky Sdružení autorizovaných účetních znalců (ACCA).

Rozhovor s paní Martinou Březinovou:

Kdo Vás osobně v životě nejvíce inspiroval, inspirovala?

MB: Určitě to nebyl jeden člověk. Inspirací jsou pro mě lidé, které mám ve svém okolí. Nejprve to byla rodina, dnes jsou pro mě i velkou inspirací  mí přátelé či lidé, se kterými si setkávám. Nejen kvůli svému synovi se zajímám o Montessori pedagogiku a Maria Montessori se svým silným životním příběhem a změnou, která se jí povedla ve vzdělávání, je pro mě velkou inspirací.

Proč je nutné pracovat na svém osobním rozvoji?

MB: Protože, když to přestanete dělat, tak umřete :). Možná trochu přeháním, ale rychlost, kterou se mění dnešní svět je exponenciální a některé věci fungují a budou fungovat jinak. Mění se způsob, jak pracujeme, jak komunikujeme a bylo by zvláštní, kdybychom při tom zůstali stejní. Pro mě hodně oblast osobního rozvoje akcentovalo narození syna. Koncept Montessori výchovy, která nás oslovila, posouvá celou rodinu.

Co podle Vás přináší různorodé pracovní týmy?

MB: Jsem přesvědčená o tom, že různorodé týmy přicházejí z více nápady. Více hlav opravdu víc ví, a pokud ty hlavy nemají stejné pohlaví, vzdělání, barvu pleti či věk, tak jsou jejich nápady originálnější. A ukažte mi firmu, která dnes neřeší inovace. Tak doufám, že časem víc a víc firem pochopí, že různorodé pracovní týmy jsou k nim klíč.

Máte vlastní zkušenost se slaďováním práce a rodiny?

MB: Mám. Na plný úvazek jsem se do práce vracela, když synovi bylo 9 měsíců. Hodně pomohl manžel, rodiče. V práci mi skvěle organizovala čas asistentka Lucka a doma pomáhala paní na úklid. Vím, že dneska je pomoc v domácnosti stále tabu, ale já vím, že čas věnovaný úklidu chci věnovat raději rodině nebo sobě a ráda si za to zaplatím. Využívám veškeré možnosti on line světa pro úsporu času - nakupovat nechodím, dělá to za mě Rohlik.cz. Všechny vánoční dárky vždy řeším přes Internet.

Letošní školní rok jsem pojala jako "Rok jinak". Rok věnovaný studiu, podpoře skvělého Montessori Congressu, který se bude červenci v Praze konat, práci pro Minervu 21 a hlavně času pro rodinu a sebe. Od začátku mi bylo jasné, že paní, co pomáhá s úklidem se nevzdám. Toho času, co díky ní mám, si vážím.

Jaké je být ženou ve Vaší pozici?

MB: Spíše budu odpovídat - jaké to bylo. Někdy hodně náročné, kloubit práci, rodinu, čas pro sebe, není vždy jednoduché. Naštěstí jsme pracovala v Sodexo, která podporovalo flexibilitu a pak to jde určitě líp. Když máte v hlavě srovnané priority doma i v práci, práce Vás baví a máte doma zázemí, tak to určitě jde. Mám radost, že žen v CEO a ředitelských pozicích přibývá. Jde to pomalu, ale jde to.
 
Co byste přála ženám, aby si z festivalu VŠEM ŽENÁM odnesly?

 MB: Zážitek, emoci, jiskru, která zažehne oheň.

 Jaké je Vaše osobní motto?

Gándhího - you have to be change, you want to see in the world aneb buď změnou, kterou chceš ve světě vidět.

 

Partneři

 
Partneři VŽ prosinec