Radka Pekelská

Radka Pekelská ořez

Bývalá ředitelka lidských zdrojů a komunikace, MONETA Money Bank, a.s.

„Je důležité sdílet osobní příběhy a čerpat inspiraci od ostatních. Festival VŠEM ŽENÁM je pro to výbornou platformou. Ženská role v naší společnosti není jednoduchá, splnit ji a prosadit se přitom v práci, v byznysu či ve veřejném životě je obtížné. Někdy jsou ženské příběhy plné předsudků a překážek. Ale přesto je důležité, aby ženy při tom zůstaly ženami a navzájem se podporovaly.“

Radka Pekelská má dlouholeté zkušenosti s řízením lidských zdrojů v mezinárodních korporacích. Zastává pozici ředitelky lidských zdrojů, CSR a komunikace v MONETA Money Bank, a.s. (dříve GE Money Bank, a.s.).

Před tím působila ve společnosti Tesco, kde byla členkou představenstva a řídila lidské zdroje v České republice a na Slovensku a ve společnosti Babcock & Wilcox. Radka vystudovala na Dopravní fakultě Jana Pernera pardubické univerzity Katedru managementu, marketingu a logistiky. Současně vystudovala také fakultu ekonomicko-správní. Ve volném čase se věnuje praxi a učení jógy, je mezinárodně certifikovanou učitelkou hatha jógy. Po studiu v Indii byla oceněna titulem Yoga Acharya Radha - Mistr jógy. Je známá svým transformačním přístupem propojujícím jógu s životem v moderní společnosti.

"Občas je změna přesně to, co potřebujeme. Udělejme to teď, protože z někdy se stává nikdy."


 Rozhovor s Radkou Pekelskou:

Kdo Vás osobně v životě nejvíce inspiroval? Existuje mnoho příběhů a lidí ze současnosti i z minulosti, kteří mě inspirovali k tomu, že si celý život plním své sny. Největší inspirací však pro mě vždy byli moji blízcí. Moji rodiče, kteří mě od malička dávali velký pocit svobody, která ale vždy byla spojená s plnou zodpovědností za mé činy. Moje babička, jejíž vděčnost, pokora a láska formovala moji osobnost. Moje sestra, která velmi často staví zájmy ostatních před své, protože potřebují pomoc a podporu. Můj trenér sportovní gymnastiky, který mě naučil disciplíně a tvrdé práci na sobě, ale nedovolil, abych někdy podlehla pomíjivému pocitu úspěchu a vítězství. Moji učitelé jógy po celém světě, kteří mě učí, že už samotná cesta je odměnou a že realita zrcadlí stav naší mysli. A samozřejmě i kolegové v práci, jejichž integrita a charakternost se v náročných situacích či v boji potvrzuje tím, že jejich slova a činy jsou v souladu s našimi záměry.

Proč je nutné pracovat na svém osobním rozvoji? Osobní rozvoj je vlastně přirozenou součástí našeho života. Každý nový den je začátek naší budoucnosti a každý den nám přináší nějakou lekci, malou či zásadní, kterou můžeme považovat za obohacující zkušenost či dovednost, která nás posune dál. To, co máme v hlavě, nám nikdo nevezme. Učení se o rozdílnostech nám navíc pomáhá udržovat otevřené srdce i mysl. A také nám pomáhá poznávat a oceňovat životní cesty jiných. Náš mozek, dovednosti, zkušenosti a naše vybudovaná síla lidskosti nám pomůžou se dostat z každé těžkosti a nedovolí, aby nás zlomila i nejtěžší životní situace.

Co byste přála ženám, aby si z festivalu VŠEM ŽENÁM odnesly? Každá žena je vztahová, intuitivní, empatická a imaginativní a jejím nejlepším doplňkem je její sebevědomí :-) Všechny tyto oblasti se dají posilovat na akcích jako je festival VŠEM ŽENÁM. Žena jde svou vlastní cestou, ale mnohdy potřebuje inspiraci a sdílení. Pak je schopná naplno využívat svou vnitřní zkušenost. Takže přeji všem ženám, aby v maximální míře načerpaly energii festivalu a nechaly se inspirovat úžasnými příběhy.

Jaké je Vaše osobní motto? Tvůj život je vzkaz celému světu. Udělej vše pro to, aby byl pro ostatní inspirací.

Partneři

 
Partneři VŽ