Den jinak s Olgou Šípkovou – o jejím zlomovém bodě, co jí těší, nabíjí a jak vše zvládá v „mužském světě“.

olgasipkova2Olga Šípková je česká sportovkyně a podnikatelka, dvojnásobná mistryně Evropy ve sportovním aerobiku žen z let 1995 a 1997, čtyřnásobná mistryně České republiky mezi lety 1993 a 1998 a mistryně světa z roku 1997. Provozuje vlastní síť fitness center a od listopadu 2014 připravuje pro Dvojku Českého rozhlasu rubriku Minuta pro vaše zdraví.

Prozradíte nám něco o Vašich zálibách?

Asi je všem jasné. Celý život žiji sportem. A to nejen aerobikem, který se stal i mým povoláním, ale dalšími aktivitami. Tím, že jsem byla jako gymnastka a posléze lektorka aerobiku stále v uzavřených prostorách, mám velmi ráda sportování venku. Miluji cyklistiku, turistiku, jezdím na koni, hraji s manželem golf. S přáteli se věnujeme beach volejbalu, badmintonu a samozřejmě mám nesmírně ráda sníh - tedy lyže a běžky. Ale nemyslete si, umím se i zklidnit. Pravidelně chodím na jógu, hodně čtu a vyšívám. K tomu patří také naše docela velká zahrada.

Jaký byl zlomový bod ve Vašem životě a jak jste jej zvládla?

Zlomových bodů bylo asi více a všechny jsou pro život a vývoj důležité. Kdyby šlo vše stále stejně, tak třeba nevíme, kdy je lépe a kdy jsme vlastně spokojení. Každopádně velmi silné období bylo před mým 40 rokem, kdy se dostavil psychický a fyzický kolaps. Trvalo 3 roky, než jsem si nechala odborně poradit. Mám za sebou 4 roky práce, která pokračuje dál. Když se ohlédnu, jsem za tuto lekci vděčná. Naučila mne novým záležitostem a hlavně práce sama na sobě. Začala jsem na sobě pracovat z hlediska odpočinku, umět si ho dopřát, výživy, vnímat současný život, nemít neustále strach, odpustit si chyby, začít se přijímat taková jaká jsem.

Prozradíte nám vlastnost, které si ceníte na druhých v osobním a v pracovním životě?

Spolehlivost, empatie, důslednost, ohleduplnost.

Jaký byl Váš nejsilnější zážitek v uplynulém roce?

Zážitků bylo hodně. Konec konců se setkávám stále s novými lidmi. Je úžasné vnímat jejich energii. Ale směřuje mne to k rodině. Můj téměř 25 letý syn se osamostatnil, odstěhoval, našel si práci, je moc spokojený a já mu moc držím palce. Vážím si ho, že se postavil na vlastní nohy a prokousává se životem.

Na co se nejvíce těšíte v roce 2015?

Já se vůbec těším na ten rok celý. Mám takový pocit, že nám otevřel dveře a nabídl mnoho nového. A jen záleží na nás, jak to vezmeme za pačesy. Naši rodinku čekají společné cesty a já se na ně moc těším. Vaše oblíbené motto? Jé je, já miluji přísloví a zrovna v těch krušných chvílích se velmi potvrzují. V poslední době nejvíce rezonuje: „Každý je strůjcem svého štěstí“. Jsme plně odpovědni za své činy a prožitky. To si musíme uvědomit a to jak v negativním - tak v pozitivním smyslu slova.

Co si myslíte, že přináší diverzita – muži i ženy společně v práci?

Pro mne to bylo vždy velmi příjemné a obohacující. Víte, zažila jsem dětství v tělocvičně s moderními gymnastkami, samé ženy. Milé dámy, promiňte, odstrašující příklad.

Každopádně nemohu příliš soudit, většinu času pracuji sama. Ale nedovedu si představit jiné než koedukované prostředí, muži i ženy dohromady. Tak jako v životě cítím, že i když existuje ženská a mužská planeta. Tyto planety jsou si kolikrát vzdálené, ale potřebujeme se navzájem. Jiný temperament, jiný pohled na věc...

Máte vlastní zkušenost se slaďováním osobního a pracovního života?

Jistě, velkou. Pracuji jako OSVČ celou dobu - již 21 let a do toho mám rodinu a dvě děti. Nyní už jedno, ano:-). Ale nikdy jsem na to nebyla sama. Pochopení a tolerance mého manžela, který šel do pozadí a dělal mi zázemí. Chce to často chladnou hlavu a zvolit správný time management.

Každopádně moc všem držím palce, aby je stále doprovázela energie a odhodlání! Přijďte si třeba i zacvičit nebo s námi pojeďte na víkend či dovolenou – www.olgasipkova.cz. Budu se těšit.

Autor:

Zuzana Andělová

Marketingová manažerka Agender s.r.o.

Partneři

 
Loga 16.3.2018