Příběh.
Studentka mediciny, založila úspěšnou neziskovku LOONO, která pomáhá zejména mladým lidem uvědomit si, že ten správný čas myslet na své zdraví je právě teď. Kromě prevence a příznaků řeší občas i léčbu různých typů rakoviny a informují, na jaké kontroly mají lidé nárok a co se na nich bude dít. Zaměřuje se hlavně na cílovou skupinu mezi 20-50 lety.
Myšlenka vzniku LOONO vznikla před třemi lety díky osobní zkušenosti...Jeden den bylo všechno normální a druhý ji řekli, že má rakovinu, ve 22 letech... Po osmi hodinách sezení na posteli a čekání na hovor s lékaři co se tedy bude dít, jaká bude následovat léčba, věděla, že tohle zkrátka musí předat dál. Že chce inspirovat další mladé lidi k tomu, aby na svoje zdraví mysleli včas. Spousta z nich si totiž myslí, že se jich to netýká.
Pro medika je založení firmy či o.p.s. jedna velká neznámá. Bez znalostí v účetnictví,  práva, daní, grafiky či branding nebo leadership, to všechno se musela naučit až s rozběhnutou neziskovkou.
První rok Loono dotovala sama, ze své práce na plný úvazek, což bylo dlouhodobě neúnosné. Proto projekt #prsakoule přihlásila do programu VPohybu, který organizuje Nadace Vodafone. Podmínkou je, že polovina požadovaných peněz se musí vybrat za 45 dní na crowdfundingovém portálu hithit.com, tu druhou vám dá Nadace Vodafone. Celkově vybrali přes 230 % původní částky, což pokrylo náklady financování Loona na celý rok.
Nyní v lednu , rozšiřují svoje zaměření a spouští další kampaň, která bude zaměřená na prevenci kardiovaskulárních chorob.

Dopad Vašeho příběhu na okolí.
Do konce roku 2016 Loono tým proškolil vÍc jak 11 tisíc lidí a 32 lidí si odhalilo nemoc včas (rakovina prsu, gynekologické oblasti, varlat..). Díky penězům za workshopy pro velké firmy Loono tým může poskytovat veřejné přednášky a přednášky pro školy zdarma a tím šířit zdravotní osvětu rychleji.

Partneři

 
Loga 16.3.2018