Milan Hejný

Milan Hejný ořez

Matematik

Prof. RNDr. Milan Hejný, CSc. je předním českým a slovenským odborníkem v didaktice matematiky. Po absolvování Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy v Praze (1959) působil na ČVUT v Praze, VŠD v Žilině, MFF v Bratislavě a od roku 1991 na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v Praze.

Prof. Milan Hejný je autorem nebo spoluautorem 16 matematických publikací, více než 270 publikací z didaktiky matematiky, včetně 13 knih, které jsou často citovány. V rámci svého působení na Pedagogické fakultě UK v Praze vychoval čtyři doktorandy, nespočet diplomantů. Vzdělal a ovlivnil tisíce učitelů, koncipoval přípravu budoucích učitelů. Vedl výzkumný tým, se kterým založil uznávanou školu didaktiky matematiky.

Číst dál: Milan Hejný

Dita Přikrylová

Dita Přikrylová ořez

Zakladatelka a ředitelka Czechitas

Dita Přikrylová je zakladatelkou a ředitelkou organizace Czechitas, která v celé České republice inspiruje a vzdělává tisíce lidí v informačních technologiích ročně, zvláště děti, rodiče, učitele a ženy. Sama vystudovala systémové inženýrství a aplikovanou informatiku na dvou fakultách Masarykovy univerzity.

Pracovala jako IT Risk specialista a datový analytik v Ernst & Young a pak utekla do vlastního podnikání. Kromě vzdělávání žen v IT se věnovala vzdělávání dětí a učitelů v Akademii programování, uprchlíků ve Švýcarsku pod projektem Powercoders, rozvoji komunity Datagirls, žen, které se zajímají o datovou analytiku a vývojářskému bootcampu Greenfox Academy.

Číst dál: Dita Přikrylová

Veronika Jonášová

Veronika Jonášová

Novinářka, dokumentaristka

Veronika Jonášová vystudovala žurnalistiku a mediální studia na Karlově univerzitě v Praze a na Institutu politologických studií Sciences Po v Paříži (obor: communication). Od roku 2002 pracovala jako reportérka Lidových novin, od roku 2007 do roku 2017 působila ve zpravodajství České televize jako reportérka a moderátorka, poté přešla do projektu Seznam zprávy.

Číst dál: Veronika Jonášová

Sandra Silná

Sandrea Silná ořez

Farářka

Jsem Sandra Silná a hodně lidí si myslí, že jsem silná. Já si myslím, že prostě jdu životem jako zvědavá holka, trochu diblík, trochu melancholik a neuhýbám výzvám, které občas i bolí. Ale pokaždé tak činím se zaujetím, radostí, ba i vděkem z toho, že jsem na světě. To jméno není pseudonym, ale ani moje rodné jméno, prostě jsem se (zatím) jednou v životě vdala (za toho správného muže ... a pak se šťastně rozvedla) a vzala a ponechala si mužovo příjmení.

Číst dál: Sandra Silná

Margit Slimáková

Margit ořez2

Specialistka na zdravotní prevenci a výživu

Margit je vsoučasnosti nejvýraznější česká specialistka na výživu a zdravotní prevenci. Zakladatelka 1. českého think tanku Globopol věnujícího se tématům zdravotní prevence a výživy. Autorka bestselleru Velmi osobní kniha o zdraví a výživového doporučení Zdravý talíř. Vystudovala farmacii, dietologii v USA a četné certifikované kurzy. Pravidelně publikuje a přednáší, propaguje zdravou výživu na školách. Využívá osvědčené poznatky ze všech oblastí medicíny.

Číst dál: Margit Slimáková

Partneři

 
Partneři 2019 VŽ