Tomáš Klus

klus t

Písničkář, textař, skladatel

Program: Smysl a celistvost života  9.15 - 10.00 hod

Talentovaný muzikant, který dokáže napsat text i hudbu ke svým písním a současně je velmi poutavě interpretovat. Sympatie veřejnosti sbírá také díky svému neodolatelnému úsměvu, který jen dokresluje silné charisma tohoto muže. Je milujícím manželem a hrdým otcem dvou malých dětí.

Vyrůstal v prostředí festivalů a koncertů, což zřejmě předurčilo jeho hudební směřování – mezi své oblíbence řadí Jaromíra Nohavicu, Karla Kryla či kapelu Mňága & Žďorp. Ve své tvorbě tak s pokorou a zároveň nadhledem navazuje na českou písničkářskou tradici. Původně měl však našlápnuto na sportovní kariéru - v roce 2002 si jako člen vítězného družstva odvezl zlatou medaili z dorosteneckého mistrovství Evropy v moderním pětiboji. Kvůli sportu se také přestěhoval do Prahy, toto prostředí ho však nakonec více inspirovalo k umělecké dráze.

V roce 2007 zvítězil s písní Dopis pěveckou soutěž CzechTalent Zlín. V roce 2008 vydal první album Cesta do záhu(d)by, následovala alba Hlavní uzávěr splínu (2009) a Racek (2009), Proměnamě (2014) a Anat život není (2015). V září 2012 absolvoval studium herectví na Divadelní fakultě Akademie múzických umění (DAMU). Herecky se představil v seriálu Hop nebo Trop (2004) nebo ve filmu Šejdrem (2008). Zahrál si také roli prince v pohádce Tajemství staré bambitky (2011). Účinkuje ve hře Deadline v pražském Divadle Ypsilon.

 

Partneři

 
Loga 16.3.2018