Křest knihy Velké ženy z malé země

Renata MRÁZOVÁ upr  Denisa Prošková upr Velké ženy   

Renata Mrázová se společně s Denisou Proškovou rozhodla vydat knihu pro malé i velké čtenáře, která by nenásilnou formou vedla k uvědomění si svých kořenů, budování národní hrdosti a zároveň vnímání propojení Česka s Evropou i celým světem. Cílem knihy je představit malým čtenářkám (ale i čtenářům) ve věku od osmi let známé i neznámé inspirativní ženy. Díky jejich jednotlivým osudům se malí i dospělí čtenáři dozvědí také historické souvislosti a v jakých společenských mantinelech se ženy pohybovaly.

Bude se jednat o příběhy žen, které svým průkopnictvím nebo odvahou vybočily z davu i dobových zvyklostí a svým myšlením a činy předběhly dobu i hranice. Výběr 33 Češek i cizinek úzce spjatých s Českem je kombinací známých osobností i polozapomenutých a neznámých, ale stejně významných. Od Anežky České a Elišky Přemyslovny přes průkopnice 1. republiky v oblastech medicíny, cestovatelství, architektury až po současnou nejúspěšnější architektku českého původu Evu Hendrychovou Le Peutrec. V současné době, která je ovlivňována různými globálními trendy, je nutné posilovat národní sounáležitost, připomínat si bohatou českou historii a inspirovat děti a mládež, kteří jsou budoucností našeho národa.

"Specifickým zaměřením na ženy chceme připomenout a posílit důležitost diverzity a vytváření inkluzivního prostředí. Věříme, že se kniha stane úspěšnou pomůckou pro diskuse ohledně diverzity a inkluze jak v rodinném, tak školním prostředí."

Kniha VELKÉ ŽENY z malé země pro zvídavé holky, kluky i všechny ostatní bude poprvé představena na festivalu VŠEM ŽENÁM, kde bude zároveň slavnostně pokřtěna Martinou Viktorií Kopeckou.

Program: Tulipánový sál, 15:45 - 16:30 

Partneři

 
Partneři 2019 VŽ