Miroslava Vlčková

Váš příběh: Můj příběh začal, když se mi narodil první syn. Nenašla jsem místo, kde bych s ním mohla rozumně trávit volný čas. To nastartovalo mojí novou cestu. Založila jsem s kamarádkou rodinné centrum Paleček, abychom se měly kde scházet, povídat si a sdílet radosti a strasti mateřství.

Číst dál: Miroslava Vlčková

Michaela "Mysha" Gautam

Váš příběh: Skutečný příběh české holky, která na mateřské vybudovala milionovou firmu a dětský domov. Nebylo to jednoduché. Stálo mě to mnoho slz, sebezapření a zklamání. Boty prošlapané na úbočích Himálaje, noci probdělé pod hvězdnou oblohou, odporné sny a pár psychických „traumátek“.

Číst dál: Michaela "Mysha" Gautam

Yvonna Gailly

Váš příběh: Díky Yvonně se u nás v 90. letech zakázaly fosfáty v prášcích, začalo se mluvit o klimatické změně, postavil se první veřejnosti přístupný pasivní dům, vzniklo ekoporadenství a první ekoporadna nebo se rozjelo komunitou podporované zemědělství (vytvoření prvních skupin) a podpora biopotravin (propagace a pořádání prvního biojarmarku).

Číst dál: Yvonna Gailly

Rostya Gordon-Smith

Váš příběh: Rostya Gordon-Smith je zakladatelkou hnutí MINERVA21, jež klade velký důraz na posílení sebevědomí českých žen a mužů s heslem „Čeříme vodu“, a oslovuje ty, kteří chtějí na sobě pracovat, vzdělávat se, sdílet své zkušenosti, spolupracovat a pozitivně ovlivňovat své okolí a společenské dění.

Číst dál: Rostya Gordon-Smith

Partneři

 
Partneři VŽ prosinec